Warto Razem dla Ukrainy

24 lutego w związku z wkroczeniem wojsk Federacji Rosyjskiej na tereny Ukrainy, międzynarodowa organizacja charytatywna Warto Razem utworzyła centrum pomocy Ukrainie i jej uchodźcom, którzy chcą znaleźć schronienie w Polsce. Centrum pomocy „Warto Razem dla Ukrainy” znajduje się na ulicy Głogowskiej 100/1 w Poznaniu, jesteśmy otwarci całodobowo. Głównie skupiamy się na:
– pomocy humanitarnej, która jest wysyłana na Ukrainę. Przede wszystkim mówimy o odzieży, jedzieniu, lekach bez recepty;
– pomocy uchodźcom którzy przyjechali do Polski, czyli zapewnieniu bezpłatnego tymczasowego zakwaterowania, zabezpieczenia rzeczami pierwszej potrzeby;
– dostarczeniu amunicji wojskowym, natoamist nie świadczyny pomocy w dostarczeniu bróni.
Posiadamy duży skład w Poznaniu, zgromadzone tam rzeczy transportujemy na teren Ukrainy w konkretne miejsca zgodnie z zapotrzebowaniem. Rzeczy przynoszą wszyscy kto może wesprzeć nas darami i przyczynić się do zbiórki.
Na Głogowskiej w Poznaniu w Centrum pomocy „Warto Razem dla Ukrainy” pracuje całodobowa infolinia gdzie może zadzwonić każdy kto potrzebuje bądź chce udzielić pomocy. Staramy się na bieżąco sprawdzać jakie są zapotrzebowania u osób którzy już mają schronienie, aby zapewniać pomoc finansową, medyczną, prawniczą oraz konsultacje psychologiczne.
Nasza międzynarodowa organizacja współracuje z organizacjami poza rządowymi z całego świata, między innymi w Niemczech, Izraelu, Hiszpanii, które za pomocą naszej organizacji świadczą pomoc dla Ukrainy. W Centum pomocy „Warto Razem dla Ukrainy” działa ponad 150 wolontariuszy w całej Polsce.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą pomoc która już została bądź zostanie udzielona, liczymy na dalszą współracę, bo RAZEM WARTO DLA UKRAINY!